Štípané polena

Kvalitní buková polena štípaná a krácená na délky od cca 20 - 33 cm (v menší míře se mohou vyskytnout i kratší délky), délka štěpu je cca 10 - 20 cm (v menší míře se mohou vyskytnout i menší nebo větší délky).

Štípaná polena jsou vyrobena z nejkvalitnějšího buku, který prochází procesem paření horkou vodní párou. Díky procesu paření je z buku vyplavena míza i agresivní třísloviny, které mohou narušit kovové části jak kamen a krbů, tak i kotlů. Velkou výhodou tak proti běžně dovezenému surovému buku z lesa je právě vyplavení agresivních tříslovin z bukového dřeva. Používáním řádně proschlého pařeného buku se rozhodně zvýší životnost kamen, krbů a kotlů. Pařením horkou vodní párou jsou rovněž zlikvidováni hmyzí škůdci.

Štípaná polena vyrobená z pařeného buku na rozdíl od surového buku z lesa rychleji vysychají. Musí být však uložena na suchém a vzdušném místě.

Vhodné do kamen, krbů, kotlů i přírodních ohnišť…

Cena za prostorový m3 včetně DPH od:

od 1500 Kč / prm

Sledujte i naše ceny v akci (viz. Novinky a viz. Ceník).

Podívejte se i na další obrázky do Fotogalerie.

Dopravu Vám na požádání zajistíme. Datum a čas dodávky je možné dohodnout.

Prosíme o pochopení, pokud čekáte na svoje dříví o něco déle, než jste si představovali. Prodáváme kvalitní dříví za dobrou cenu a po většinu roku se tvoří pořadník dodávek.