Bukové válečky

Kvalitní bukové válečky s vysokou výhřevností , odkorněné a krácené na délky 30 až 33 cm (v menší míře se mohou vyskytnout i kratší délky). Průměr válečků se pohybuje v rozmezí 11-13 cm (v menší míře se mohou vyskytnout průměry menší nebo i větší)

Řezané bukové válečky jsou vyrobeny z nejkvalitnějšího buku, který prochází procesem paření horkou vodní párou. Díky procesu paření je z buku vyplavena míza i agresivní třísloviny, které mohou narušit kovové části jak kamen a krbů, tak i kotlů. Velkou výhodou tak proti běžně dovezenému surovému buku z lesa je právě vyplavení agresivních tříslovin z bukového dřeva. Používáním řádně proschlého pařeného buku se rozhodně zvýší životnost kamen, krbů a kotlů. Pařením horkou vodní párou jsou rovněž zlikvidováni hmyzí škůdci.

Bukové válečky vyrobené z pařeného buku na rozdíl od surového buku z lesa rychleji vysychají. Musí být však uloženy na suchém a vzdušném místě.

Díky svému pravidelnému tvaru se jedná o luxusně vypadající dříví vhodné do krbů, nebo i jako dekorace. Lze je samozřejmě používat i v kamnech a kotlích a hoří opravdu dlouho.

Cena za prostorový m3 včetně DPH od:

od 1800 Kč / prms

Sledujte i naše ceny v akci (viz. Novinky a viz. Ceník).

Podívejte se i na další obrázky do Fotogalerie.

Dopravu Vám na požádání zajistime. Datum a čas dodávky je možné dohodnout.

Prosíme o pochopení, pokud čekáte na svoje dříví o něco déle, než jste si představovali. Prodáváme kvalitní dříví za dobrou cenu a po většinu roku se tvoří pořadník dodávek.